Panathinaikos Mini Basketbol

Panathinaikos Mini Basketbol , fiziksel gelişim açısından düşünüldüğünde de; basketbol kol ve bacak kaslarının güçlenmesi ve uzamasında en etkili sporlardan birisidir.

Haftada 2-3 gün birer saat basketbol oynayan çocuklar , bunu doğru beslenme ile birleştirdiklerinde genetik yolla getirdikleri fiziksel büyümenin %10 kadar üzerine çıkabilmektedirler. Zira erken yaşta başlanan basketbol çocuğun kas-iskelet sisteminin büyüme hızını arttırmaktadır.

Tüm spor dallarında olduğu gibi basketbol da da başlangıç yaşının çocukluk döneminde olması , çocuğumuzun bu sporda ilerlemesi açısından önemlidir. Çocuklarımızın 4-5-6 yaş civarında basketbola başlaması uygun olacaktır.

Her spor branşı kendi içinde kurallar, teknikler barındırmaktadır. Günümüzde her ebeveynin çocuğunun disiplinsizliğinden, düzensizliğinden, ders çalışmamasından yakındığı düşünülürse ; bir takım sporuyla ilgilenen çocukların öz disiplin, zamanı ayarlama, kendi alanını kontrol altında tutma gibi konularda çok daha başarılı olacaktır. 

Yenilgiyle tanışma, rekabetle baş etme, tekrar deneme, hakemle, antrenörle, takım arkadaşlarıyla ilişki, belli bir amaca yönelme gibi durumlar çocuğunuzun ilerde yetişkin bir birey olduğunda hayatında kullanacağı önemli  becerilerdir ve Panathinaikos Mini basketbol okulu çocuklarımıza bunları  kazandırır.

Panathinaikos Mini Basketbol da hedefimiz; topluma, öz güveni yüksek, büyüklerine saygılı, vatansever, sportif ve mutlu bireyler yetiştirmektir. Panathinaikos basketbol okulu , 5-10 yaş arası  çocuklara Beceri Koordinasyon- Basketbol Fundamentali ve Arkadaşlık-Kardeşlik-Paylaşım ve Liderlik kazanımları yanında doğru öz güven kazandırmayı hedefler.

Panathinaikos Mini Basketbol grupları Avrupa da ve Türkiye de ilk kez Panathinaikos Basketbol Akademilerinde uygulanmaya başlandı.

5-10 yaş arası çocuklarımıza Basketbol Federasyonu Lisanslı , deneyimli, pedagojik eğitim almış antrenörlerimiz eşliğinde basketbolu  sevdirecek oyunlar ,  yarışmalar ile eğlence ve basketbol eğitimi bir araya getirilmektedir.

 Eğitimler çocuklarımız için mini pota ve mini toplar ile  küçültülmüş sahada yapılmaktadır.

Çocuklarımızın güvenliği için Sağlık Bakanlığı ve ilgili yetkili kurumların belirlediği Kovid 19 tedbirleri max düzeyde uygulanmakta ve ilgili makamların yaptığı denetleme ve inceleme sonucu Panathinaikos Basketbol Okulları “GÜVENLİ BASKETBOL OKULU” sertifikası almaya hak kazanmıştır.

5-10 yaş çocuklarımıza özel,  sınırlı sayıda kontenjan için açılacak gruplara kayıt yaptırmak için Panathinaikos Mini Basketbol Ön Başvuru Formu doldurmanız gerekmektedir. Dilerseniz ÜCRETSİZ TANITIM DENEME antrenmanına da gelebilirsiniz.

      Güncel haberlerimizi ve yayınlarımızı ayrıca SOSYAL MEDYA  hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

2011 euroleague şampiyonu panathinaikos basketbol

güvenli basketbol okulu

güvenli basketbol okulu

tbf

Panathinaikos Basketbol
Tarih
Sayfa/Yazı Adı
Mini Basketbol
Derecelendirme
51star1star1star1star1star
Fırsat Konusu
Panathinaikos Basketbol Kursu
Ücret
TL 300
Kampanya Devam Ediyormu
Available in Stock

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mesajınızı Yazın...
Bize Yazın
#efsanesensin
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?
Avrupa'nın En İyi ve Güvenli Basketbol Okulu Panathinaikos Basketbol Okulları. #buradaefsanesensin