Panathinaikos Basketbol Spor Okulları

Panathinaikos Basketbol Spor Okulları , 

Avrupanın 110 yıllık köklü basketbol takımlarından olan Panathinaikos, Türkiye’de 2 yıl süren hazırlıkların ardından, Türkiye’ye hızlı giriş yaptı. Koşuyolu/İstanbul , Beşiktaş / İstanbul , Bartın, Antalya, Gaziantep,Bursa ve İzmir de  Panathinaikos Basketbol Spor Okulları çalışmalara başladı.

Panathinaikos Basketbol Spor Okulları   Türkiye Direktörü Önder ÇETİN , daha 5-6 ay önce açılmış olmasına rağmen, basketbol spor okullarımıza 400’ün üzerinde kayıt aldıklarını belirterek, “İlk basketbol spor okulumuzu İstanbul Koşuyolu’nda açtık. Beşiktaş / İstanbul , Bartın, Antalya, Gaziantep,Bursa ve İzmir aktif olarak eğitimlerimizi devam ettiriyoruz. Beykoz , Üsküdar , Bakırköy , Çorlu , Balıkesir, Ankara, Çanakkale, Erzurum, Sakarya,Eskişehir, Manisa, Burdur  ve Adana ’da da yakın zamanda şubelerimizi açıyoruz.
 
Dünyanın en büyük basketbol takımları arasında yer alan kulüp, Panathinaikos Basketbol Spor Okulları aracılığıyla Türkiye’deki genç nüfusu spor okullarına çekmek için basketbol alanında önemli bir adım attı.

KALİTEDEN ÖDÜN VERMEYECEĞİZ

TÜRKİYE de eğitim ve kaliteden ödün vermeden çalışmalarını sürdüreceklerini belirten Panathinaikos Basketbol Spor Okulları Genel Direktörü Önder ÇETİN, akademiler açılırken dikkat ettikleri noktaları şöyle özetliyor: Akademi Türkiye’ye geldikten sonra şimdiye kadar 65  başvuru aldık Biz bunlardan 11 tanesine Panathinaikos isim hakkını vermiş bulunuyoruz .

    Antrenman yapılacak salonun kulübün şartlarına uygun olması, işletecek kişinin, genç, dinamik ve idealist olması bizler için çok önemli ve öncelikli . Akademileri açacak kişilerden, hangi antrenörlerle çalışacaklarını, spor salonlarının sözleşmelerini de kendilerinden istiyoruz.

 GELECEĞİN EFSANELERİ PANATHINAIKOS KULÜBÜNDE EĞİTİLECEK

Panathinaikos Kulübü’nün en büyük hedefi , Türkiye’de bulunan genç potansiyeli değerlendirip, takımının altyapılarında oynatmaktır. Türk çocuklarının çok yetenekli olduğunu fakat bunu yanlış sistemden dolayı gösteremediklerini vurgulayan Önder ÇETİN, “Panathinaikos Kulübü, Türkiye’de bulunan şubeleri için, iki sportif direktör görevlendirerek, eğitimlerin müfredatını ve salonların kontrolünü denetliyor. Öğrencilerin yanı sıra antrenörler de kulübün sistemine göre eğitimler görüyor.
 
Akademinin bir de çocuklara, eğitmenlere, velilere sunduğu özel bir yazılım bulunuyor. Kulüp tarafından hazırlanan bu yazılım, sadece Türkiye’ye özel olmasının yanı sıra, öğrenciyi değerlendirme ve altyapıya girme potansiyelini ölçüyor. Eğitmenlerin her test sonucunu  sisteme girmesiyle, öğrencilerin gelişiminin takip eden kulüp yönetimi ve veliler, belirli zamanlarda  sistemin taranması ile içerisinden en iyi 10’ya yakın öğrenciyi seçiyor.  Panathinaikos Basketbol Spor Okulları  nda Seçilen bu çocuklar, ailenin de izni ile Yunanistan’a götürülerek, Panathinaikos kulübünün antrenmanlarına katılıyor. Eğer orada yeterli performansı gösterirlerse, eğitimlerine ve spor hayatlarına Yunanistan’da devam edebiliyorlar” diye konuştu. Efsane adayı olabilmek için BURAYA tıklayın.
 

güvenli basketbol okulu

basketbol okulu franchise

TBF LOGO

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EFSANE SENSİN !

2022-2023 Sezonu kayıtları devam ediyor.

Avrupa'nın EN İYİ Basketbol Akademisi

Sınırlı kontenjanlarımızda yer alabilmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

#efsanelerburadayetişiyor

 ÖN KAYIT İÇİN

Çocuklara sporun kardeşlik, yardımlaşma ve tatlı rekabetini öğretmeliyiz


 

 

Mesajınızı Yazın...
Bize Yazın
#BuradaEfsaneSensin
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?
Avrupa'nın En İyi ve Güvenli Basketbol Okulu Panathinaikos Basketbol Okulları. ( Lütfen bilgi almak istediğiniz şube adını belirtiniz ( Şehir/İlçe ) )