Mini Basketbol

”MİNİ BASKETBOL ”

”GELECEĞİN EFSANE DEV BASKETBOLCULARI BURADA YETİŞİYOR”

ÜCRETSİZ DENEME VE TANIŞMA ANTRENMANLARI İÇİN ÖN BAŞVURU FORMUNU DOLDURUNUZ

en iyi basketbol akademisi

efsane sensin

    Mini Basketbol , fiziksel gelişim açısından düşünüldüğünde  de basketbol kol ve bacak kaslarının güçlenmesi ve uzamasında en etkili sporlardan birisidir. Haftada 2-3 gün birer saat basketbol oynayan çocuklar , bunu doğru beslenme ile birleştirdiklerinde genetik yolla getirdikleri fiziksel büyümenin üzerine çıkabilmektedirler. Zira erken yaşta başlanan basketbol çocuğun kas-iskelet sisteminin büyüme hızını arttırmaktadır.

  Tüm spor dallarında olduğu gibi basketbolda da başlangıç yaşının çocukluk döneminde olması bu sporda ilerlemesi açısından önemlidir. 5-6 yaş civarında basketbola başlaması uygun olacaktır. Bu yüzden Mini Basketbol çok önemli hale gelmiştir.

    Her spor branşı kendi içinde kurallar, teknikler barındırmaktadır. Günümüzde her ebeveynin çocuğunun disiplinsizliğinden, düzensizliğinden, ders çalışmamasından yakındığı düşünülürse ; Mini Basketbol gibi bir takım sporuyla ilgilenen çocukların öz disiplin, zamanı ayarlama, kendi alanını kontrol altında tutma gibi konularda çok daha başarılı olacaktır.

   Yenilgiyle tanışma, rekabetle baş etme, tekrar deneme, hakemle, antrenörle, takım arkadaşlarıyla ilişki, belli bir amaca yönelme gibi durumlar çocuğunuzun ilerde yetişkin bir birey olduğunda hayatında kullanacağı önemli ve gerekli becerilerdir.

   Avrupa da ilk kez Panathinaikos Basketbol Spor Okullarında uygulanmaya başlayan Mini Basketbol  şimdi Türkiye de. 5-10 yaş arası çocuklarımıza Basketbol Federasyonu Lisanslı , deneyimli, pedagojik eğitim almış antrenörlerimiz eşliğinde basketbol ü ve sporu sevdirecek oyunlar ve yarışmalar ile eğlence ve basketbol eğitimi bir araya getirilmektedir.

  Eğitimler çocuklarımız için mini pota, mini toplar ile  küçültülmüş sahada yapılmaktadır.

  5-10 yaş kız-erkek çocuklarımız için sınırlı sayıda kontenjan için açılacak gruplara kayıt yaptırmak için aşağıdaki ÖN BAŞVURU FORMU doldurmanız gerekmektedir.

 

Leave this field blank

Akademilerimizden Görüntüler

 

Mesajınızı Yazın...
Bize Yazın
#BuradaEfsaneSensin
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?
Avrupa'nın En İyi ve Güvenli Basketbol Okulu Panathinaikos Basketbol Okulları. ( Lütfen bilgi almak istediğiniz şube adını belirtiniz ( Şehir/İlçe ) )