Hakkımızda

BİZ KİMİZ

          Panathinaikos Türkiye Basketbol Spor Okulları  , Avrupa’nın EN İYİ basketbol altyapısına sahip , Akademilerin de yetiştirdiği birçok oyuncuyu NBA e gönderen ve yine yetiştirdiği oyuncuların bir çoğunun da efsane basketbolcu olduğu  PANATHINAIKOS BASKETBALL ACADEMY nin Türkiye deki tek resmi basketbol spor okullarıdır.

            113 yıllık bir geçmişe sahip olan Panathinaikos Basketbol takımı Avrupanın en büyük kupası olan Euroleague şampiyonluğunu 6 kez  ( Bu kupayı EN ÇOK kazanan takım ) , 1 kez Kıtalararası şampiyonluğu, 38 kez Yunanistan lig şampiyonluğu, 19 kez Yunanistan Kupasını kazanmıştır.

 

AMAÇ

               Panathinaikos Basketbol takımı,  geleceğini garanti altına almak ve korumak adına dünya genelinde Panathinaikos Worldwide Basketball Academy Network ağıyla çocuklarımıza ve gençlerimize yatırım yapıyor. Onların en iyi koşullarda , profesyonel antrenörler tarafından çalıştırılmalarını , yeteneklerini geliştirmeleri , zihnen ve bedenen sağlıklı bireyler olmalarını sağlamayı ve  basketbolu sevmeleri amaçlanır. Ayrıca spor aracılığı ile  çocuklarımızın ve gençlerimizin öz güvenini artırarak onları topluma kazandırmayı amaçlarız.

                Bu bağlamda Panathinaikos Türkiye Basketbol Spor Okulları olarak , Panathinaikos Kulübü prensipleri , kuralları ve vizyonu  ile tecrübeli ve konusunda uzman , profesyonel antrenörler tarafından çocuklarımıza ve gençlerimize uluslararası standartlarda eğitmeyi amaçlıyoruz.

       Çocuklarımıza ve gençlerimize basketbol un prensiplerini, kültürünü, sporculuğu, etik değerleri, yurt ve insan sevgisini, büyüklerine ve arkadaşlarına  saygıyı, insanların ihtiyaç ve hassasiyetlerine karsı duyarlılığı, arkadaşlarına ve büyüklerine karsı sorumluluğu ve fair-play i  öğretmek temel amaçlarımızdandır.

          Biz sporun ve basketbolun birleştirici bir güç olduğuna inanıyoruz. Çocuklarımıza ve gençlerimize rekabeti, sporun içinde kazanmanın da kaybetmenin de var olduğunu , basketbolun bir hayat felsefesi olduğunu ancak basketbolun aynı zamanda hayatlarının tamamı değil bir parçası olduğunu öğretiyoruz.

 

             Basketbol Okullarımız,  Basketbol Okulları Birliği ( BOB ) Üyesidir.

                Basketbol Okullarımız “GÜVENLİ BASKETBOL OKULU” Sertifikasına sahiptir.

 

 Avrupanın EN İYİ Basketbol Spor Okulu TÜRKİYE de.

Panathinaikos Türkiye Basketbol Spor Okulları.

Panathinaikos Basketball Academy Turkey Sporcularına Özel Avantaj

Patenti Panathinaikos Basketbol Spor Okullarına ait olan özel BASKET PAD yazılımıyla, akademilerimiz deki her efsane  sporcu adayı çocuklarımız ve gençlerimizin gelişimleri tüm detaylarıyla hem Yunanistan daki Panathinaikos Academy merkezden, hem Akademilerimiz deki antrenörler tarafından, hem de aileler tarafından çok rahatlıkla internet ortamında takip edebilmektedirler. Ayrıca akademilerimiz , sporcuların durumlarını düzenli olarak  Panathinaikos Academy altyapı direktörlerine raporlamaktadırlar. Panathinaikos Worldwide Basketball Academy Turkey ailesi olarak sizleri aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

PAO 110

basketbol okulları birliği

türkiye basketbol federasyonu

PANATHINAIKOS BASKETBOL SPOR OKULLARI

Başlık
Tarih
Sayfa/Yazı Adı
Panathinaikos Basketbol Türkiye Hakkında
Derecelendirme
51star1star1star1star1star

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mesajınızı Yazın...
Bize Yazın
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?
Avrupa'nın En İyi ve Güvenli Basketbol Okulu Panathinaikos Basketbol Okulları. #buradaefsanesensin