Bizden Haberler

Basketbol Okulu

Basketbol Okulu ve Panathinaikos Basketbol ; Panathinaikos Basketbol Okulu 5-18 yaş arası çocuk ve gençlerimize sporu ve özellikle basketbolu sevdirir.Bilgisayar ve tablet başında geçirdikleri zamanı azaltmalarına destek verir.Yetişkin birey olduklarında, yaşantılarında sorumluluk sahibi, topluma faydalı birer birey olmak için gerekli donanımları da kazandırır ve ayrıca temel beceri koordinasyon ve iletişim kalitelerini arttırır.

Spor Okulları bazen sadece hafta sonları yapılan bir spor faaliyeti gibi gözükse de çocukların kişilik gelişimini önemli derecede etkileyen bir faaliyetdir.

Basketbol okuluna devam eden çocuk ve gençlerimiz fiziksel olarak güçlenir, refleksleri gelişir, kazanmak kadar kaybetmenin de oldugunu öğrenir. Ayrıca bir takımın parçası olduğunu hisseder.  Bundan dolayı bir basketbol okulu bir nevi bir hayat okulu olarak ta görülebilir.

Paylaşmak, mücadele etmek, engeller karşısında pes etmemek, düştüğün de yeniden ayağa kalkmak,basketbol sporu aracılığı ile bir çocuğa öğretilebilecek en değerli davranışlardır. Bu davranışlar, içeriği özenle hazırlanmış iyi bir program ve bu programı uygulayacak nitelikli antrenörler ile gerçekleşir.

AVRUPA’NIN EN İYİ BASKETBOL EĞİTİMİ

Panathinaikos Basketbol Okullarında çocuklarımız ve gençlerimiz aynı yaş grubundaki diğer çocuklarla ve gençlerle arkadaş olur ve sosyalleşirler. Bununla doğru orantılı olarak da iletişim becerileri gelişir, ayrıca fazla enerjileri antrenmanlarda atarlar ; düzenli ve kaliteli bir eğitim alırlar.

Basketbol Kurslarımız da 5-18 yaş arası kız ve erkek tüm çocuklarımıza ve gençlerimize yaş ve fiziksel durumlarına göre belirlenmiş gruplarda eğitim veriyoruz

Panathinaikos Basketbol Akademilerin de Avrupa’nın başarısı kanıtlanmış , en iyi basketbol eğitimi verilmektedir.

Bu eğitim sayesinde NBA en çok oyuncu gönderen, sayısız Efsane Basketbocu Yetiştiren, Avrupa’nın en büyük kupası Euroleague Kupasını en çok ( 6 kez ) kazanan takım ünvanlarını almıştır. 

Basketbol Okulu eğitimlerinde ayrıca 5-10 yaş arası mini basketbol diye adlandırdığımız bir grubumuz vardır. Bu grubun eğitim tamamıyla farklıdır. Bu grupta yaşlarına uygun alçaltmış potalar, yaş grubuna uygun basketbol topları , küçültülmüş basketbol sahası ölçüleri ile antrenmanlar yapılmakta bu gruplarda eğlenerek temel basketbol öğretilmektedir.

GÜVENLİ BASKETBOL OKULU

güvenli basketbol okulu

Çocuklarımızın güvenliği için Sağlık Bakanlığı ve ilgili yetkili kurumların belirlediği Kovid 19 tedbirleri max düzeyde uygulanmakta ve ilgili makamların yaptığı denetleme ve inceleme sonucu Panathinaikos Basketbol Okulları “GÜVENLİ BASKETBOL OKULU” sertifikası almaya hak kazanmıştır.

Panathinaikos Basketbol Okullarında eğitim alan çocuklar ve gençler , Basketbol Federasyonu düzenlemiş olduğu  liglere ve özel liglere katılarak, Lisanslı Sporcu olur.

Panathinaikos Basketbol Akademilerinde hem ruhsal, hem de fiziksel gelişimine önem veriyoruz. Bu nedenle Antrenör  kadromuzu iyi eğitim almış, antrenörlük belgesine sahip, iletişim becerileri yüksek, genç ve tecrübeli antrenörler arasından seçiyoruz.

Spor Okulu kayıtları için BURAYA tıklayın. 

INSTAGRAM HESABIMIZ İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Panathinaikos Basketbol OkullarıGÜVENLİ BASKETBOL OKULU sertifikasına sahip , çocuklarınızın hem Avrupa’nın en iyi basketbol eğitimini alacağı hem de güvenli basketbol okuludur.    

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mesajınızı Yazın...
Bize Yazın
#BuradaEfsaneSensin
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?
Avrupa'nın En İyi ve Güvenli Basketbol Okulu Panathinaikos Basketbol Okulları. ( Lütfen bilgi almak istediğiniz şube adını belirtiniz ( Şehir/İlçe ) )